مانتو با والان حلزوني جدا به روش خياطي خانم عمراني
ميزان پارچه: دو قد مانتو + يك قد آستين
الگو و برش: از الگوي بالاتنه كش استفاده مي‌كنيم. cm 5 تا ۷ از خط پهلو فون كرده و به باسن وصل مي‌كنيم. از گوشه گردن با خط‌كش به وسط جلو بين كارور و سينه وصل مي‌كنيم تا يقه هفت شود. روي اين خط حتماً ساسون گرفته تا لقي هفت يقه را در الگو از بين ببريم. در امتداد خط يقه به اندازه پشت يقه الگو بالا رفته cm 15 براي پهناي يقه بيرون مي‌رويم. از خط كمر cm 4 بالا رفته و cm 30 براي درست كردن والان به وسط جلو اضافه كرده و به cm 15 بيرون رفته به پشت يقه وصل مي‌كنيم.

از ۳۰ سانتِ اضافه شده به بالاي كمر هلال به پايين مانتو وسط جلو وصل مي‌كنيم (شكل ۱) والان را از سر خط وسط جلو و هفت يقه جدا مي‌كنيم (شكل ۲).در ايبن رابطه مي توانيد به كتاب خياطي خانم عمراني مراجعه و اطلاعات بيشتري را بدست آوريد.


از خط كمر تا پايين والان را روي خط صاف وسط جلو به ۵ قسمت تقسيم كرده و خط مي‌كشيم. اين خطوط را از طرف لبه والان قيچي زده طوري كه از طرف خط صاف به يك نقطه وصل باشند (فقط يك نقطه). (شكل ۳)بعد لاي هر يك از قسمت‌ها cm 7 تا ۱۰ اوزمان داده تا والان شكل حلزوني پيدا كند و روي دولاي باز اين والان را برش مي‌زنيم. (شكل ۳)احتياج به يك دكمه‌خور مخفي داريم. روي دولاي بسته يك مستطيل به طول از زير يقه تا بالاي زانو و به عرض cm 5 آماده مي‌كنيم كه ۱ سانت آن براي زاپاس مي‌باشد. (شكل ۴) . پيشنهاد مي كنيم جهت دريافت اطلاعات بيشتر از مجموعه آموزش خياطي خانم عمراني استفاده نماييد.
دوخت: بالاتنه پشت و جلو را از سرشانه و پهلو به هم وصل كرده، وسط پشت يقه را در والان به هم مي‌دوزيم و از وسط پشت يقه بالاتنه، والان را روي بالاتنه گذاشته و يك لا تا انتهاي يقه هفت مي‌دوزيم. بعد از هفت يقه، والان را روي بالاتنه منطبق كرده و دكمه‌خور را كه لايه چسبانده و بالا و پايين آن را دوخته‌ايم و به رو برگشته را روي والان مي‌گذاريم و تا انتهاي دكمه‌خور همه را با هم دوخته و از انتهاي دكمه‌خور به بعد دوباره والان يك لا دوخته مي‌شود.اين بخش به صورت كامل در مجموعه فيلم آموزش خياطي سيما عمراني توضيح داده شده است.

 

توجه: دكمه‌خور فقط در سمت چپ بالاتنه دوخته مي‌شود و سمت راست والان يك لا به بالاتنه دوخته مي‌شود و روي دكمه‌خور قرار مي‌گيرد.
دكمه از زير به پشت بالاتنه سمت راست دوخته مي‌شود و جادكمه روي دكمه‌خور زده مي‌شود. بعد از دوخت وسط پشت يقه را مي‌توانيم تازده تا دو لايه شود و يك بست مي‌زنيم.
مانتو يا پيراهن دامن كلوش بدون فرمول كلوش به روش خياطي سيما عمراني
از الگوي پايه استفاده مي‌كنيم. الگو را از خط كمر و يا از هر جايي كه بخواهيم كلوش شروع شود، جدا مي‌كنيم. اگر خواستيم بالاتنه حالت جذب داشته باشد، ساسون بالا را روي الگو خالي كرده و آن را روي لباس مي‌دوزيم.در تكه دامن، از انتهاي پنس يك خط صاف به طرف پايين مي‌كشيم و اين خط را تا نوك پنس قيچي مي‌كنيم. فاصله پنس تا پهلو را روي خط كمر نصف مي‌كنيم، پايين دامن را از پنس تا پهلو نصف كرده و اين دو را به هم وصل مي‌كنيم و اين خط را از پايين طوري قيچي مي‌كنيم كه روي خط كمر به يك نقطه وصل باشد.علاقه مندان به آموزش خياطي مي توانند با مراجعه به كتاب هاي ايشان اطلاعات بيشتري به دست آورند.
پنس را مي‌بنديم و انتهاي پنس تا پايين را كه چيده بوديم به طور طبيعي اوزمان مي‌خورد. اگر خواستيم گشادي پاي دامن بيشتر شود، مي‌توان پنس بسته شده را نيز قيچي زد، طوري كه روي خط كمر به يك نقطه وصل باشد و اوزمان انتهاي پنس را به دلخواه بيشتر مي‌كنيم. بعد از برش، كمر دامن و كمر بالاتنه را به هم مي‌دوزيم.
نكته مهم: ميزان اوزمان تكه‌ها بايد با هم برابر باشند.نكته: بيشتري ميزان اوزمان را زماني داريم كه بعد از اوزمان دادن، تكه دامن جلو تشكيل ¼ دايره را بدهد كه هما دامن كلوش كله قندي است. تمام اين مراحل را براي الگوي پشت هم پياده مي‌كنيم.اميدواريم از اين آموزش كه در سايت پرشين خياط قرار داديم راضي باشيد.

 

dvd آموزش خياطي خانم عمراني ,آموزش خياطي خانم سيما عمراني , اموزش خياطي خانم عمراني سيماي خانواده , كتاب خياطي سيما عمراني , خياطي خانم عمراني ,خياطي بدون الگو , آموزش خياطي مبتدي , خريد اينترنتي خانم عمراني , سايت هنر خياطي

دي وي دي آموزش خياطي خانم عمراني ,فيلم آموزش خياطي ,فيلم آموزش خياطي خانم عمراني در سيماي خانواده ,كتاب خياطي ,خانم عمراني ,آموزش خياطي بدون الگو ,آموزش خياطي ,خريد آموزش خياطي ,هنر خياطي

خريد سي دي آموزش خياطي ,فيلم هاي آموزش خياطي خانم عمراني ,سايت آموزش خياطي خانم عمراني ,كتاب آموزش خياطي سيما عمراني ,خياطي سيما عمراني ,آموزش خياطي بدون الگو خانم عمراني ,آموزش خياطي آسان ,خريد آموزش خياطي سيما عمراني ,خياطي

سي دي آموزش خياطي , آموزش خياطي خانم عمراني جديد , آموزش خياطي خانم عمراني در سيماي خانواده , كتاب آموزش خياطي خانم عمراني ,سيما عمراني , خياطي بدون الگو ,آموزش خياطي مبتدي , خريد آموزش خياطي خانم عمراني , سايت هنر خياطي

سي دي آموزش خياطي خانم عمراني ,آموزش خياطي خانم عمراني , آموزش خياطي خانم عمراني در برنامه خانواده , كتاب خياطي سيما عمراني , خياطي خانم عمراني , آموزش خياطي بدون الگو , آموزش خياطي , خريد پستي آموزش خياطي خانم عمراني ,هنر خياطي